wtorek, 8 września 2009

Tinga Tinga

Piece of Glass - skłamałam :DDDD

Nie zawsze ciężka, znojna praca w pocie czoła wiąże się z dzikimi obostrzeniami ze strony Klienta, Accounta i Pracodawcy :DDDDDDD (W tajemnicy muszę się przyznać, że lubię te ograniczenia - zmuszają do wysilenia mózgu i kreatywności.)

Czasem ta praca bywa bardzo, ale to bardzo miła i sprawia wiele radości :DDDDDDDD

Tak było z ..... tinga tinga :D

Wiecie co to jest? Spokojnie - ja też nie wiedziałam (gdzieś, kiedyś obiło mi się o uszy, ale nie pofatygowałam się zgłebić tematu), ale Iza - moja koleżanka powiedziała, że chce tinga tinga dla Klienta i koniec (tupnięcie nogą ;DDD), i że jak już zadam sobie trud poczytania o tym czymś co brzmi jak walenie kijem w rurę, to z całą pewnościa mi się spodoba :DDDDDDDDD

W skrócie - żeby nie przynudzać - tinga tinga, to malarstwo afrykańskie. Nazwa pochodzi od nazwiska twórcy, a sam nurt powstał całkiem niedawno, bo w latach 60 ubiegłego wieku (łomatko jak brzmi :DDDDDDD). Tinga tinga charakteryzuje radość, obłąkańcza kolorowość i prostota środków. A główne tematy to zwierzaki - niezwykłe, bajkowe i pełne wdzięku. Są i obrazki o innej tematyce, ale jakoś te zwierze są urzekające. Przynajmnie ja je tak odbieram.

Poniżej, to co wtedy powstało po dwudniowym gapieniu się z otwartą paszczą w monitor komputera :DDDD
Hipopotamki niespecjalnie mi się udały, ale leżały sobie razem z resztą obrazków na dysku i postanowiłam też je pokazać :DDD

8 komentarzy:

 1. jeśli twoje kłamstwo oznacza więcej prezentacji Twojej pracy na blogu - kłam dalej ;)
  :D
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie pozostawię bez odpowiedzi - następny post dla Ciebie :DDDDDDDDDDD

  OdpowiedzUsuń
 3. te obrazki są bajerandzkie !!!!!!!!!!!! Bardzo się podobają .... upodobałam sobie zwłaszcza żyrafy ... CUDO :)))) Podziwiam i gratuluję zdolności :)
  tami

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewno, że są bajeranckie - NOMEN OMEN :DDDDDD
  Dzięki Tamarko :DDD A "żyfary" tez lubię chyba najbardziej - kombinuję już od dawna jakby je tu na koszulkę przesadzić? Najlepiej na czerwoną :D Ale chyba trzeba by to sitem zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 5. www.tingatingastudio.com :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ha - dzieki - znam te strone :D
  Znalazlam ja jak szukalam podstaw do narysowania moich zwierzakow - bardzo piekne tu sa ptaki - niezwykle.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przy rybkach włączyła mi się choroba lokomocyjna (taką silną mam), do którego to szczerego stwierdzenia uprzejmie proszę nie dorabiać podtekstów :)
  Obrazki śliczne - no, Afryka z dziecięcych marzeń!

  OdpowiedzUsuń